Достапни линкови

logo-print

Самит на земјите од ЗНД


Претставници на земјите од Заедницата на независни држави денеска одржуваат самит во главниот град на Молдавија, Кишињев. Според официјалната агенда, на дневниот ред се 20-тина проекти за економска, хуманитарна и безбедносна соработка.
XS
SM
MD
LG