Достапни линкови

logo-print

Денеска ќе биде соопштен добитникот на Нобеловата награда за мир


Денеска во Осло ќе биде соопштен годинешниот добитник на Нобеловата награда за мир, за која има рекордни 205 номинации. Најголеми шанси им се даваат на затворениот кинески дисидент Ху Џиа, колумбискиот сенатор Пиедад Кордоба, принцот Гази бин Мухамед од Јордан и авганистанската активистка за правата на жените Сима Самар.
XS
SM
MD
LG