Достапни линкови

logo-print

Меѓународните сили во Авганистан добија уште еден мандат


Советот за Безбедност на Обединетите Нации се заложи за зголемување на бројот на меѓународните сили, под команда на НАТО, во Авганистан и и го продолжи мандатот на таа мисија за уште една година. Во едногласно усвоената резолуција се нагласува и важноста од заштита на цивилите во Авганистан и избегнувањето на натамошните цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG