Достапни линкови

logo-print

Министерски состанок на Процесот за соработка на ЈИЕ


Во Истанбул денеска почнува дводневен неформален министерски состанок на земјите членки на Процесот за Соработка на Југоисточна Европа на кој учествува и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски. Ова е прв состанок на претставници на земјите на организацијата, а освен нејзини земји членки на состанокот учествуваат и претставници на Европската Унија и на Советот за регионална соработка .
XS
SM
MD
LG