Достапни линкови

logo-print

Во Индија загинале 17 полицајци


Најмалку 17 полицајци загинале во серија битки со мајоистичките бунтовници во западна Индија, соопштила индиската полиција.
Полицајците биле нападната од 150 бунтовници во пошумените делови на областа Махараштра, каде што бунтовниците имаат свое упориште .

XS
SM
MD
LG