Достапни линкови

logo-print

Фуере повика да не се шпекулира за извештајот на ЕК


Евроамбасадорот Ерван Фуере повика да не се шпекулира за содржината на извештајот за напредокот на Македонија кон ЕУ.Тој изјавил дека е охрабрувачки тоа што е направен голем напредок и уверен е дека тоа ќе биде забележано.
XS
SM
MD
LG