Достапни линкови

logo-print

Француски министер обвинет за секс скандал


Француските политичари побараа министерот за култура во таа земја да им ја објасни својата одлука да плаќа за секс со момчиња во Тајланд. Скандалот ги натера тие да побарат остаква од него. Иако деталите за однесувањето на министерот се објавени уште во 2005 во автобиаографија, повторно станаа актуелни, откако тој јавно го бранеше уапсениот режисер Роман Полански, кој е обвинет за сексуални односи со 13 годишно девојче.XS
SM
MD
LG