Достапни линкови

logo-print

Порасна цената на нафтата


Цената на нафтата во светот се искачи за 70 долари за барел. Причините за повисоката цена се во слабеењето на доларот, смалените резерви во рафинериите и поради одлуката на една група во Нигерија и понатаму да ја напаѓа нафтената индустрија во таа земја. Лесното гориво се продава за 78 центи повеќе од претходно.
XS
SM
MD
LG