Достапни линкови

logo-print

Груевски очекува соодветна оценка за Македонија од ЕК


Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека не сака да ги коментира неофицијалните информации за содржината на претстојниот извештај на ЕК за Македонија, но очекува Брисел соодветно да ги валоризира достигнувањата, прогресот и вложениот труд во изминатиот период. Груевски изјавил дека во наредниот период ќе се работи на она што не е сработено, а реформите нема да застанат на 14 октомври кога се очекува да биде објавен извештајот од ЕК, ниту пак до средината на декември кога е Самитот на Европската унија.

XS
SM
MD
LG