Достапни линкови

logo-print

Владата очекува фер извештај од ЕКМакедонската влада очекува фер извештај од Европската комисија за напредокот на Македонија кон ЕУ, изјави денеска вицепремерот за европски прашања, Васко Наумовски. Според него Владата во минатиот период направила видлив напредок и се што треба ЕК да направи е соодветно да го елаборира тој напреок. Наумовски изјавил дека тешко може да се оспори успехот на Македонија, со други аргументи.
XS
SM
MD
LG