Достапни линкови

logo-print

Во Богота засилени мерки против криминалот


Властите во Колумбија изразија загриженост од растечкото насилство во Богота, каде што од јануари до август, годинава, биле убиени над илјада лица. Првиот човек на полицијата во Богота најави распоредување на дополнителни 2 илјади полицајци низ градот, како и други мерки за спречување на криминалот.
XS
SM
MD
LG