Достапни линкови

logo-print

Убиени 40 милитанти во Авганистан


Американските и авганистанските сили убиле 40 бунтовници за време на 24 часовната потрага по милитанти, во источниот планински дел на Авганистан, соопштил портпаролот на министерството за одбрана во Кабул. Тој соопштил дека во битките со милитантите загинале и 10 авганистански војници и тоа најмногу во областа Нуристан, каде во саботата загинаа 8 американски војници.
XS
SM
MD
LG