Достапни линкови

logo-print

Одбиено барањето за ослободување на Полански


Швајцарското Министерството за правда ја отфрли молбата за ослободување со кауција, на познатиот режисер Роман Полански, оти постоела голема веројатност дека Полански ќе избега ако го ослободат . Полански беше уапсен на 26 септември како допатува во Цирих за да добие награда на еден филмски фестивал. Тој е обвинет дека извршил силување во 1977- та.
XS
SM
MD
LG