Достапни линкови

logo-print

Сомалиските пирати ослободиле турски брод


Сомалиски пирати ослободиле еден турски брод, откако на пиратите им биле исплатени 1,5 милиони долари, јавува Ројтерс. Еден регионален морски офицер потврдил дека турскиот брод со 23 членови екипаж кој беше киднапиран во јули годинава, е ослободен. Но сомалиските пиратите и понатаму под своја контрола држат повеќе бродови
XS
SM
MD
LG