Достапни линкови

logo-print

Талибанците одговорни за нападот во Пакистан


Талибанците во Пакистан денеска ја презедоа одговорноста за бомбашкиот напад во зградата на Светската програма за храна на Обединетите нации во Исламабад во кој загинаа пет луѓе. Портпаролот на пакистанските талибанци Азам Тарик за агенцијата Асошиетед прес инајави дека наскоро ќе следуваат слични такви напади. Во изминативе две години во нападите на екстремистите во Пакистан загинаа над 2100 луѓе.
XS
SM
MD
LG