Достапни линкови

logo-print

Албанскиот премиер Бериша на Косово


Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ќе допатува во дводневна посета на Косово. Тој ќе има средба со премиерот Хашим Тачи со кој ќе потпише повеќе договори за меѓугранична соработка. Бериша ќе биде примен и од косовскиот претседател Фатмир Сејдиу, а ќе има средба и со шефот на Меѓународната цивилна канцеларија Питер Фејт.
XS
SM
MD
LG