Достапни линкови

logo-print

Истрага за украдени интернет шифри


Мајкрософт соопшти дека покрена истрага откако шифрите на десетици илјаднци Хотмеил адреси, претежно од Европа, биле украдени од хакерите кои потоа ги објавиле на интеренет. Станува збор за таканаречен фишинг кога наместо оригинал страниците се појавуваат слично дизајнирани хакерски страници.
XS
SM
MD
LG