Достапни линкови

logo-print

Нема повлекување на американските војници од Авганистан


Врвни американски државни службеници ја исклучија можноста за повлекување на американските војници од Авганистан. Според информации од државниот врв, претседателот Барак Обама во моментов ја разгледува стратегијата на САД во Авганистан, со цел да одлучи за идните активности на воените трупи на САД во земјата.
XS
SM
MD
LG