Достапни линкови

logo-print

Од ОН не ги прекривале изборните нерегуларностите во АвганистанПортпаролот на ОН денеска ја демантираше изјавата на еден поранешен американски дипломат, кој вчера изјави дека ОН ги премолчуваат изборните нерегуларности во Авганистан. Отпуштениот дипломат вчера за „Вашингтон пост“ изјави дека дури 30 насто од гласовите за Хамид Карзаи биле нерегуларни. Портпаролот на ОН рекол дека за регуларноста на гласовите треба да се произнесе Советот за жалби.

XS
SM
MD
LG