Достапни линкови

logo-print

Прва средба на лидерот на пакистанските талибанци со новинарите


Новиот лидер на пакистанските талибанци имал средба со новинарите ,за прв пат откако тој ја има контролата на групата. Средбата се оджала вчера, под услов разговорот да биде објавен денеска, јавуваат агенциите. Талибанскиот лидер, ветил дека ќе изврши удар врз САД и Пакистан во знак на одмазда за нападите врз милитантите долж авганистанската граница.


XS
SM
MD
LG