Достапни линкови

logo-print

Уште двајца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Двајца војници на НАТО, од кои еден американец, загинале во Авганистан, соопшти претставник на Алијансата. Американскиот војник загинал при напад на милитанти во јужен Авганистан, а другиот војник, чија националност не е соопштена, од мина на патот.
XS
SM
MD
LG