Достапни линкови

logo-print

Генерален штрајк на јавната администрација во Романија


Околу 750 илјади вработени во јавната администрација во Романија денеска стапија во генерален штрајк во знак на протест поради отпуштањата од работа и принудните одмори. Синдикалните лидери изјавија дека штрајкот е порака до политичките лидери дека веќе не може да се манипулира со вработените кои добиваат плати од буџетот.
XS
SM
MD
LG