Достапни линкови

logo-print

Состанок на меѓународната кризна група за Косово


Во Приштина ќе се одржи состанок на меѓународната кризна група за Косово која ја сочинуваат претставници на земјите што ја имаат признато независноста на Косово. На чело на групата е шефот на меѓународната цивилна канцеларија на Косово, Питер Фејт. На состанокот ќе присуствуваат претседателот Фатмир Сејдиу, премиерот Хашим Тачи и министрите во косовската влада.
XS
SM
MD
LG