Достапни линкови

logo-print

Железничка несреќа во Тајланд


Патнички воз во Тајланд излета од шините при што загинаа најмалку 8, а повредени се над 50 лица. Возот кој патувал за Бангкок излетал во услови на пороен дожд во областа на познатото крајбрежно одморалиште Хуа Хин. Дел од патниците најверојатно се заглавени во возот.
XS
SM
MD
LG