Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес на ФилипиниЗемјотрес со јачина од 6,5 степени е регистриран денеска на југот на Филипини, соопшти американскиот институт за геолошки истражувања. Епицентарот на потресот се наоѓал на 91 километар од градот Катабато. Досега нема извештај за мртви, ниту пак има предупредување за цунами
XS
SM
MD
LG