Достапни линкови

logo-print

Се зголемува бројот на жртви од земјотресот во Индонезија


Бројот на жртви од земјотресот во Индонезија, може да достигне 3.000, проценил тамошниот министер за здравство, јавува Ројтерс. Спасувачките екипи го пребаруваат погоденото подрачје, но изјавиле дека не се надеваат да најдат преживеани.
XS
SM
MD
LG