Достапни линкови

logo-print

Пакистан ја поздрави помошта од САД


Пакистан ја поздрави финаниската подршка од Соединетите Држави во износ од 7,5 милијарди долари за наредните 5 години. Парите се наменети за изградба на училишта, патишта и демократски институции. Пакистанскиот министер за надворешни работи Мехмуд Кореши, во Вашингтон изјави дека неговата земја особено ја цени оваа помош со оглед на економските проблеми во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG