Достапни линкови

logo-print

Убиени 27 милитанти во ПакистанПакистанските сили убиле 27 милитанти во операциите против бунтовниците во северо-западниот дел на земјата. Под притисок на Соединетите Држави, Пакистан покрена масовна акција против бунтовниците, бидејки тие ги напаѓаа конвоите за снабдување на НАТО силите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG