Достапни линкови

logo-print

Клинтон во текот на месецов во Москва


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон кон средината на овој месец ќе престојува во Москва на разговори за новиот договор за нуклеарно разоружување. Стејт департментот соопшти дека е предвидено Клинтон да ги посети и Лондон, Даблин и Белфаст.

XS
SM
MD
LG