Достапни линкови

logo-print

БиХ аплицира за Акциониот план на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен ја поздрави апликацијата на Босна и Херцеговина да се приклучи на Акциониот план за членство во Алијансата што денеска во Брисел ja предаде претседавачот на босанското претседателство Жељко Комшиќ. ,,Верувам дека најдобар начин за трајна стабилност на Балканот е и приклучувањето на Босна и Херецговина во евроатлантските структури,, изјави Расмусен.
XS
SM
MD
LG