Достапни линкови

logo-print

Инцидент во близина на македонско косовската граница


Во село Белановце, одалечено еден ипол километар од македонско косовската граница синоќа вооружени луѓе отвориле оган од автоматско оружје врз мешана патрола на граничната полиција. Според информации од МВР, во инцидентот немало повредени, а оштетено било возилото во кое се наоѓала патролата. Увидот на МВР се уште трае.
XS
SM
MD
LG