Достапни линкови

logo-print

Израел ќе ослободи 20 палестински затворенички


Израел се подготвува да ослободи 20 палестински затворенички во замена за видео снимка со која се докажува дека е жив израелскиот војник кој пред три години беше киднапиран од милитанти на Хамас. Во замена за војникот Хамас бара ослободување на стотици палестински милитанти кои се наоѓаат во израелски затвори. Затвореничките ќе бидат ослободени во текот на викендот.
XS
SM
MD
LG