Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат нападите во Авганистан


Еден американски и еден британски војник биле убиени во најновите напади на бунтовниците во Авганистан. Соопштено е дека неколку ракетни гранати биле истрелани врз американска патрола во источниот дел на Авганистан. Британската команда пак соопшти дека британскиот војник бил убиен во експлозија на бомба во јужната провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG