Достапни линкови

logo-print

Се избира домаќин на Олимписките игри во 2016 година


Во Копенхаган денеска ќе се прогласи градот домаќин на летните Олимписки игри во 2016 година. Во трката учествуваат четири градови- Чикаго, Токио, Мадрид и Рио Де Жанеиро. Во поддршка на нивната кандидатура во Копенхахген денеска ќе бидат и претсеадтелот на САД Барак Обама, јапонскиот премиер Јукио Хатојама, кралот Хуан Карлос од Шпанија и бразилскиот претседател Луис Де Силва.
XS
SM
MD
LG