Достапни линкови

logo-print

Разрешен заменикот на Каи Аиде


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун го разреши заменикот на специјалниот претставник на ОН во Авганистан, кој не се согласуваше со неговиот шеф за прашања поврзани со справувањето со изборните измами во Авганистан, пренесуваат новинските агенции.
Разрешениот Питер Галбрајт замина во Соединетите Американски Држави од средината на месецов, по несогласувањата со неговиот шеф Каи Аиде.
XS
SM
MD
LG