Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви од земјотресот во Индонезија


Најмалку 75 луѓе загинаа во силниот земјотрес што денеска го погоди индонезискиот остров Суматра. Според индонезиските власти, под урнатините да се затрупани илјадници луѓе. За повредените се подготвува полска болница. Струјата, телекомуникациите и сообраќајот се во прекин.
Центарот за предупредување од цунами на Пацификот го повлече претходно објавеното предупредување за можно цунами во Индонезија, Малезија, Индија и Тајланд.

XS
SM
MD
LG