Достапни линкови

logo-print

Израелскиот министер Барак во Британија


Пропадна обидот на пропалестинските активисти израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак за време на неговиот престој во Британија да биде уапсен поради воени злосторства. Агенциите јавуваат дека судијата во Лондон го отфрлил барањето со објаснување дека Барак има дипломатски имунитет. Пропалестинските активисти ги обвинуваат израелските сили за воени злосторства во офанзивата во декември лани во Појсот Газа во која загинаа 1400 палестинци.
XS
SM
MD
LG