Достапни линкови

logo-print

Акција против Талибанците во Пакистан


Пакистански разузнавачи велат дека проектили истрелани од американски беспилотни летала убија петмина осомничени Талибанци во областа Јужен Вазиристан, на северозападот на земјата.
Американските власти велат дека Талибанците се засолнуваат во таа област и ги планираат нападите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG