Достапни линкови

logo-print

Израелски пратеници на разговори во Вашингтон


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска во Вашингтон ке се состане со двајца израелски пратеници во обид на обнова на преговорите со палестинците. Мичел со палестинска делегација ке се состане во петок. Американскиот Претседател Барак Обама минатата недела ги повика двете страни да пратат делегации во Вашингтон на разговори.
XS
SM
MD
LG