Достапни линкови

logo-print

Русија загрижена поради иранските ракетни проби


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изрази загриженост поради ракетните тестови во Иран. Тој апелираше до властите во Техеран да соработуваат со Обединетите Нации и да ги обелоденат деталите за тајните нуклеарни централи.
XS
SM
MD
LG