Достапни линкови

logo-print

Нова видео порака од Ал Завахири


Ајман Ал Завахири, втор човек во командната структура на Ал Каеда, во најновата видео порака, му оддава признание на пакистанскиот талибански лидер Баитулах Мехсуд, кој беше фатално погоден во американски воздушен напад. Ова е втора видео порака на Завахири во последнава недела. За него се претпоставува дека се крие во планините на границата меѓу Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG