Достапни линкови

logo-print

Кличко ја задржа титулата


Украинецот Виталиј Кличко ја задржа ВБЦ титулата во тешка категорија, откако со технички нокаут во 10 рунда го победи предизвикувачот Кристобал Ареола.
Синоќешната победа во Лос Анѓелес е трета победа на Кличко, откако во 2008 година се врати во рингот по повредата поради која во 2005 се повлече од спортот.
XS
SM
MD
LG