Достапни линкови

logo-print

Смена на омбунсдманот што ги навреди феминистките во Полска?


Полската опозициска левица побара од полскиот парламент да го смени народниот правобранител Јануш Кохановски зашто ги навредил феминистките со изјавата дека тоа се жени кои не се реализирани во нормалните животни улоги. Гостувајќи во телевизиска емисија, Кохановски рече дека не ги сака феминистките зашто тие не ги сакаат жените.
XS
SM
MD
LG