Достапни линкови

logo-print

Ердоган во октомври во посета на Иран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган најави дека ќе го посети Иран во октомври. Се очекува главна тема на разговорите со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад да биде иранската контроверзна нуклеарна програма.
Ердоган се противи на најавите за санкции кон Иран. Тој рече дека санкциите нема да им донесат ништо добро на Иранците.
XS
SM
MD
LG