Достапни линкови

logo-print

Иран се договори за инспекција на новата нуклеарка


Шефот на иранската Атомска организација Али Акбар Салехи денеска, изјави дека постигнале договор со Меѓународната агенција за атомска енергија за инспекција во новите постројки за збогатување на ураниум, во околината на Техеран. Тој рече дека инспекциите ќе почнат во догледно време, но не прецизираше датум. Постојката ќе биде пуштена во погон за повеќе од една година.
XS
SM
MD
LG