Достапни линкови

logo-print

Продолжува 64 сесија на ГС на ОН


Во Њујорк денеска продолжува Генералното собрание на Обединетите нации. Дебатата ќе трае до 30 септември. За денеска е најавено генералниот секретар Бан Ки Мун и американскиот државен секретар Хилари Клинтон да организираат собир "Партнерство за безбедност на храната,,. Во вчерашното обраќање на Генералното собрание македонскиот претседател Ѓорге Иванов, меѓу другото, рече дека противењето на Грција на членството на Македонија во НАТО било спротивно на обврските од времената спогодба од 1995 година.
XS
SM
MD
LG