Достапни линкови

logo-print

Обама ја сфаќа замореноста на американците од војната во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ги разбира американците кои се заморени од војната во Авганситан и оти испитува дали Соединетите држави водат вистинска стратегија во таа земја. Обама не прецизира дали планира да испрати дополнителен број војници како што тоа го бараат командантите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG