Достапни линкови

logo-print

Гадафи се сретнал со роднини на жртвите од Локерби


Жена чиј брат загина во уривањето на авионот на Пан Ам во 1988 година над Локерби, Шкотска изјави дека со роднина на уште една тогашна жртва имале средба со либискиот лидер Моамер Гадафи за чија земја се смета дека го извршила нападот. Лиза Гибсон прецизира дека до средбата дошло во либијската мисија при Обединетите нации во Њујорк и оти Гадафи им изразил сочувство за загубата.
XS
SM
MD
LG