Достапни линкови

logo-print

Убиени 12 милитанти во Пакистан


Пакистански разузнавачи соопштија дека беспилотен американски авион истрелал две ракети врз милитанско засолниште во северозападен Пакистан. При тоа биле убиени 12 милитанти. Цел на нападот најверојатно била групата на Џалахудин Хакани кој е близок со талибанците а е познат од времето кога се бореше против Советскиот Сојуз. Неговите луѓе ги напаѓаат западните сили преку границата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG