Достапни линкови

logo-print

Ал Алмани им се закани на германците


Ал Каеда ги повтори заканите пртив Германија пред неделните избори. На веб страницата на Абу Талха ал Алмани се предупредуваат германците да ја сменат владата и да ги повлечат трупите од Авганистан или следното утро ке се соочат со лоши последици. Се верува дека Абу Талха ал Алмани е мароканец од Бон.
XS
SM
MD
LG